(Видео) Како Милан го доби дербито со Интер за прво место во Серија А(Видео) Ибрахимовиќ за роденден се почасти со луксузен автомобил од кој застанува здивот!

Најдобриот шведски фудбалер на сите времиња, Златан Ибрахимовиќ, вчера го прослави својот 39-ти роденден, па реши…

Мурињо ја освои првата титула со Јунајтед, победа над Лестер во Комјунити шилд купот!

Актуелниот освојувач на ФА купот, Манчестер jунајтед, новата сезона ја почна со освојување на трофејот „Комјунити…

Доста е…Златан Ибрахимовиќ заминува во пензија!

Златан Ибрахимовиќ, по завршувањето на Европското првенство 2016 во Франција веќе нема да игра за репрезентацијата…

Случајно или не синот на Златан откри каде ќе игра неговиот татко!

Златан Ибрахимовиќ сеуште не го има соопштено името на неговиот нов клуб од следната сезона. Веќе неколку…

Можеби и очекувано, Ирска и Шведска ремизираа 1-1, а двата гола ги постигнаа ирците!

На „Стад де Франс“ Ирска и Шведска одиграа без победник 1-1, во рамките групата Ф на…

Денеска е денот Д за Ибрахимовиќ одлучува каде ќе игра следната сезона!

Шведската суперѕвезда Златан Ибрахимовиќ денеска ќе соопшти каде ќе ја продолжи својата богата кариера. Златан по завршувањето…

Крај за Берлускони, Емери на клупата на Милан, а доаѓа и Ибрахимовиќ

Дојде моментот кога Милан се враќа на врвот на светскиот фудбал, а од утрово сопственикот Силвио…

15 милиони евра дава Манчестер Јунајтед за Ибрахимовиќ за 1 година!

Манчестер Јунајтед понудил 15 милиони евра за едногодишен договор на Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот репрезентативец од 1.јули ќе биде…

Ибракадабра е играч на годината во Франција за сезоната 2015/16

Златам Ибрахимовиќ е фудбалер на годината во францускиот фудбалски шампионат. Тој победи меѓу четирите кандидати за признанието за…

ПСЖ ќе ја брани титулата во купот на Франција

Фудбалерите на ПСЖ ќе имаат можност да го бранат трофејот во Купот на Франција, откако во…

Манчестер Јунајтед оди на се или ништо за Златан Ибрахимовиќ!

  Златан Ибрахимовиќ е трансфер цел број еден на Манчестер јунајтед за идната сезона, а англискиот…

Ибрахимовиќ суспендиран на четири средби од француското првенство

Златан Ибрахимовиќ е суспендиран четири натпревари од француското првенство поради навредите упатени кон Франција по завршувањето…