(ВИДЕО+ФОТО) Федерер со емотивно писмо се прости од тенисот, кариерата и фановите – Заминува во пензија!

Сопственикот на 20 гренслем титули, Роџер Федерер објави дека ја завршува професионалната тениска кариера! Швајцарскиот тенисер…

(ВИДЕО) Направи нешто што цел свет му се восхитува, а неговите остатоци проба да ги украде мафијата!

На денешен ден 14-ти август во 1988 година почина Енцо Ферари, човекот кој создаде машина на…

Ова е планот на Леброн да заигра со неговиот син Брони во НБА – Со 37 години не размислува за пензија!

Иако Лејкерси целосно паднаа по освојувањето на титулата во 2020 година и сега се мачат да…

(ВИДЕО) Тој беше најголемиот шмекер во НБА лигата – Спиеше со 20.000 жени, а остана ерген!

Легендарниот Вилт Чембрлен беше нешто посебно – неверојатен кошаркар, веројатно најкомплетниот и најдоминантен досега, вистински НБА…

(ФОТО) Тој не е човек, тој е ѕвер – Новата слика на Ибра ја остави планетата во шок, а посебно жените!

Искусниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ со својата последна објава буквално ги запали социјалните мрежи. Иако оваа…

(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ со Јелена Антиќ – Имаше одлично деби како селектор, идол и е Коби и си го оствари својот кошаркарски сон!

Таа е моментално кошаркарка на КК БАСКЕТ КАМ од Македонска Каменица, поранешна репрезентативка на Македонија, а…

(ВИДЕО) Реал Мадрид има само една фудбалска легенда – Дури ни Роналдо не успеа да го надмине!

Станува збор за легендарниот фудбалер и икона на Реал Мадрид, аргентинецот Алфредо ди Стефано. Ди Стефано…

(ФОТО) Никогаш нема да кажете дека е толку – Колку е висока Ана Ивановиќ?

Новак се уште е во самиот врв на светскиот тенис, неговите колеги Кецмановиќ, Крајиновиќ, Џере се…

(ВИДЕО) Дали е можно?! – Ова е играчот со најкратка кариера во историјата на НБА лигата!

Кошаркарот Џејмсон Кари, некогаш 51. пик на Чикаго Булс, е играчот со најмалку одиграни минути/секунди во…

Го сака Путин, а сите го растргнаа поради тоа – Играше за Реал, па замина во Москва!

Емануел Адебајор признава дека е голем обожавател на Владимир Путин. Познатиот напаѓач Емануел Адебајор (38) ја…

(ВИДЕО) Пред 18 години го постигна голот на кариерата – Гол кој само тој можеше да го даде, а по кој настана хаос!

Еден од најубавите голови во кариерата на легендарниот Златан Ибрахимовиќ го постигна во дресот на Шведска…

Џејмс откри што има во план да прави откако ќе ја заврши кошаркарската кариера!

Леброн Џејмс никогаш по играчката кариера не се видел себеси во улога на тренер, иако често…

(ВИДЕО+ФОТО) По подолго време се појави Ирина Шајк – Со новата објава го запали интернетот!

Ирина Шајк повторно ја крена рампата на социјалните мрежи споделувајќи серија летни фотографии кои машката публика…

Ибрахимовиќ замина на операцијата на коленото – Останува или заминува од Милан?

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ најверојатно ќе го продолжи договорот со Милан на уште една година, објавија…

(ВИДЕО) Животна приказна: Играше со Роналдо, Бекам и Зидан, ја освои ЛШ, а сега продава тутун за да преживее!

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Оскар Минамбрес со години продава тутун за да заработи пари за…

(ВИДЕО) Последниот танц на ,,GIPSY KING,, – Дојде крајот на една од најголемите кариери во боксот!

Тајсон Фјури го нокаутира Дилијан Вајт пред речиси 100.000 луѓе на стадионот „Вембли“. Како што стојат…