Дали е ова почеток на крајот на Надал? – Навивачите загрижени и во солзи!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал нема играно од Австралија опен, го пропушти Мастерсот во Монте Карло, нема…

Стигнаа најдобрите можни вести за Новак – Се чека само уште еден потпис!

Новак Џоковиќ дефинитивно ќе може да настапи на последниот тениски гренслем во годината УС Опен, кој…

Кратко траеше пензијата на популарниот ДелПо – Меси и момците ме вратија на терен!

Пензионираниот аргентински тенисер Хуан Мартин Дел Потро, некогаш третиот тенисер во светот, уште еднаш навести дека…

СКАНДАЛИ само се редат во спортот – Под истрага се мечеви во тенис, а од бројката глава боли!

Оваа информација ја пренесе угледниот француски весник „Л’Екип“, скандал во тенисот, дури 375 меча се под…

Рафаел Надал донесе важна одлука – Каде шпанецот планира да му се врати на тенисот?!

Рафаел Надал нема играно од Австралија опен, каде веќе беше елиминиран во второто коло од Мекензи…

(ВИДЕО) Го нарекуваат ,,Новиот Џоковиќ,, но е крајно безобразен – Вавринка остана во шок!

Швајцарскиот тенисер Стен Вавринка се пласираше во осминафиналето на Индијан Велс, откако го изненади многу помладиот…

Нов шок за Новак – САД му забрани да игра во Индијан Велс и Мајами, а сега доби нова блокада од АТП!

Новак Џоковиќ не може да игра во Индијан Велс и Мајами поради правилата околу забраната за…

(ВИДЕО) Медведев до судијата – ,,Одам во тоалет и ќе бидам таму 25 минути!,,

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во четвртото коло на АТП турнирот во Индијан Велс со…

Новак дозна одлични вести денеска – Донесена беше важна одлука!

Минатогодишниот Вимблдон се одржа без руски и белоруски тенисери, поради што на единствениот Грен слем на…

Отворено со најдобриот руски тенисер – Данил Медведев сака и прави како секој млад човек!

Најдобриот руски тенисер Данил Медведев по триумфот на АТП 500 турнирот во Дубаи призна дека понекогаш…

Новак ќе остане без првото место на АТП листата – Еве што треба да се случи!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ денеска ја започна 379-та недела на врвот на АТП листата, но во…

(ФОТО) Новак на плажа со руска ,,бомба,, – Која е оваа убавица што се дружеше со Џоковиќ?

Најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ се опушташе на плажа во Дубаи пред натпреварот со Данил Медведев…

(ВИДЕО) Го направи најпонижувачкиот потег во историјата на тенисот – Погледнете што се случи!

НЕВЕРОЈАТЕН потег направи 22-годишниот германски тенисер Анри Сквајер, 327-ми тенисер на АТП ранг-листата. Во второто коло…

Кој играч најмногу заработил од тенисот? – Шпанска ,,Марка,, ја објави листата!

Шпанскиот весник Марка ја објави листата на тенисери кои заработиле најмногу од наградите на турнирите во…

(ФОТО) Ана и Бастијан го дознаа полот на нивното трето дете – Убави вести во домот на Швајнштајгери!

Ана Ивановиќ неодамна на Инстаграм објави дека е повторно бремена. Познатата тенисерка и нејзиниот сопруг Бастијан…

(ВИДЕО) Новак џвакаше нешто додека играше – Беше тоа тајната на победата и веднаш го прашаа што е тоа!?

Новак Џоковиќ со многу проблеми некако успеа да го победи чехот Томаш Махач со 2-1 во…