(ВИДЕО) Што прави Леброн во својата 40-та година – Играчите се фатија за глава!

Loading

Иако неодамна наполни 40 години, неверојатниот Леброн Џејмс се уште доминира на теренот.

Во својата 21-ва сезона во НБА, кошаркарот на Лејкерс бележи бројки за кои многу помлади ѕвезди можат само да сонуваат.

Во победата против Лос Анџелес Клиперс (106:103), неуништливиот крал постигна 25 поени и забележа 8 скока и 7 асистенции.

Во продолжение го изведе најубавиот потег на натпреварот. Изврши контранапад, помина три и монструозно го совлада Пол Џорџ.

По неговиот спектакуларен потег, неговите соиграчи скокнаа од клупата и се фатија за глава.

Уживајте!