(ВИДЕО) ХИТ – И Кореја дозна за историската победа – Еве како реагираа корејските коментатори на голот!

Loading

Голот на Алекдандар Трајковски во 92 минута на мечот против Италија уште долго ќе се памети. Македонија ја победи големата Италија на нивен терен со 1-0 и избори место во финалниот бараж меч против Португалија кој ќе го даде патник на Мундијалот во Катар.

фото: Tullio M. Puglia/GettyImages

Чудото на Фудбалска Македонија е на сите европски и светски медиуми, а погледнете како се коментираше и реагираше во далечната Кореја кога се затресе голот на Донарума ….

Korean Commentators react to Macedonia’s Last Minute Goal pic.twitter.com/fvKOEfrUoz

— Seo-Jin Kim🇰🇷 (@AfcbKim) March 25, 2022