(ФОТО) Сите го гледаа мечот се додека не се појави Златан – Ибра тотално го промени имиџот!

Loading

Легендарниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ неодамна беше опериран на коленото и го чека неколкумесечно закрепнување, но ја користи секоја можност да биде во тимот.

Очекувано, 40-годишниот фудбалер се појави на првиот натпревар сезонава против Удинезе. „Росонерите“ победија со 4:2 и на вистински начин почнаа да ја бранат титулата.

Задоволен од виденото беше и Златан…

,,Иднината е светла – изјави легендарниот напаѓач на Милан.

Сепак, она што привлече големо внимание е новиот имиџ на Босанецот со шведски пасош.

Неговата коса сега има облик на плетенка …