(ФОТО) Михаел Шумахер беше во хеликоптерот – Корина донесе важна одлука!

Секојдневно пристигнуваат информации за состојбата со Михаел Шумахер, а сега се појави и веста дека неговата…

,,Секој ден ми недостига Михаел,, – Корина ја погодија емоциите, одржа срцепарателен говор и заплака!

На доделувањето на престижната „Државна награда“ што ја доделува Северна Рајна Вестфалија во Келн, беше видена…

Пријателот на Шумахер разоткри се – Секогаш гледаме заедно Формула 1!

Деновиве повторно се крена бура за здравствената состојба на легендарниот Михаел Шумахер, но сега пристигнуваат најшокантните…

(ВИДЕО) Пеколот на Хамилтон – Се молев трката што побрзо да заврши!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека поради големите болки во грбот што ги претрпел поради…

(ВИДЕО) Браќата Шумахер беа нераздвојни, а потоа се разделија – Ова е вистината за Михаел и Ралф Шумахер!

Легендарниот Михаел Шумахер според многумина е најголемиот Ф1 возач во историјата на овој спорт. Германската икона…

Хамилтон во проблеми поради новите правила – Му се заканува забрана за настап во Монако!

БРИТАНСКИОТ Формула 1 возач Луис Хамилтон на прес-конференција се пожали на новото правило на организацијата. Имено,…

(ВИДЕО) Формула 1 пред 28 години остана без најдобриот возач во историјата Аиртон Сена – Какво мислење имаат возачите за него

На денешен ден пред точно 28 години загина 34-годишниот бразилски Ф1 возач Аиртон Сена кој удри…

Хамилтон уште сега потпиша капитулација – Залудни беа извинувањата на Волф!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека отпаднал од трката за шампионската титула во Формула 1,…

(ВИДЕО) Целата земја е во паника – Под знак прашалник одржувањето на Ф1 трката овој викенд!

Челниците на Формула 1 посветуваат посебно внимание на ситуацијата во Саудиска Арабија откако градот Џеда, кој…

Стартот на новата сезона во Ф1 ќе биде многу чуден – На првата трка ќе го нема 4-ниот светски шампион!

Возачот на Астон Мартин, Себастијан Фетел, ќе го пропушти почетокот на сезоната во Формула 1 поради…

Луис Хамилтон го промени името – Еве како во иднина ќе се вика 7-кратниот шампиони на Формула 1!

Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон (37) донесе важна одлука. Во сезоната 2022, тој ќе…

Алонсо ја даде својата прогноза – Неговото мислење ги изненади сите!

Ф1 возачот на Алпина, Фернандо Алонсо истакна дека тимот на Ферари за него оставил најдобар впечаток…

Завршните подготовки за новата сезона можат да почнат – Ф1 ги објави термините!

Формула 1 се подготвува за сезоната 2022 со најмногу трки и тоа со три дена тестирање…

Фото: На што личиш Луис?! Хамилтон ги шокираше сите со стајлигот, па кажа дали ќе остане во Ф1

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон оваа недела ја посети фабриката на Мерцедес, во екот на подготовките…

И Формула 1 ги менува правилата поради Џоковиќ – Да не се повтори Австралија!

ФИА воведе ново правило, сето тоа по познатите настани кои резултираа со депортација на Новак Џоковиќ…

ВИДЕО: Ф1 тимот на Мерцедес го објави датумот на претставување и тестирање на новиот болид за 2022 сезона!

Новиот болид за сезоната 2022 во Формула 1 на тимот на Мерцедес АМГ ќе биде промовиран…