АТП Париз Мастер Осмина финале

Loading

i

Во градот на светлината во овој момент се играат паровите од осмина финалето.Томас Бердих е првиот четвртфиналист откао го совлада Франциско Лопез со 2-0 (7-5, 6-3) во сетови.Останатите двојки сеуште се играат или ќе бидат одиграни во текот на денот, а посебно внимание кај публиката привлекуваат дуелите меѓу : Димитров – Мареј , Џоковиќ – Монфис и Ферер – Вердаско.Останати парови се : Андерсон – Вавринка, Цонга – Нишикори, Раонич – Баутиста и Поули – Федерер