Видео: Икарди му донесе победа на Интер за враќање на врвот во Серија А

Loading

Интер ја зачуваа лидерската позиција по 18 одиграни кола во италијанската Серија А.

icardi

Нероазурите како гостин го победија Емполи со 1:0 и ја прекинаа серијата на домаќините на четири победи во серија.

Само еден погодок го одлучи победникот на овој меч, а истите беше постигнат во судиското продолжение од првото полувреме кога Мауро Икарди погоди за водство на Интер од 1-0.

Овој резултат се покажа како конечен, па така со новите три бода Интер се искачи повторно на врвот во Италија со 39 освоени бода.

На второто и третото место со 38 бода се наоѓаат тимовите на Фиорентина и Наполи.

Голот на Икарди во 46-тата минута…..