ВИДЕО: ХИТ на интернет – Вака МИЛАН го прослави 2-то место и пласманот во Лигата на шампионите!

Фудбалерите на Милан синоќа имаа големо славје во соблекувалната, а едно видео стана хит на социјалните…

Видео: Ова се најдобрите голови за месец Март во Италијанската Серија А – Уживајте!

(Видео) Како Милан го доби дербито со Интер за прво место во Серија АПрвенецот на Горан Пандев за оваа сезона и донесе важна победа на Џенова (видео+фото)

Во последниот натпревар од 15.коло во калчото, Џенова славеше со 1-0 нагости кај Верона. Голот за…

Како малиот клуб стана голем – Беневенто на нашиот Јакимовски првпат ќе игра во Серија А (видео+фото)

Фудбалскиот клуб Беневенто за првпат во клупската историја ќе игра во Серија А.   Беневенто во…

Рома тргнува по Клиши и Сања од Манчестер Сити

Италијанскиот фудбалски клуб Рома бара засилувања кои ќе пристигнат во тимот во текот на зимскиот преоден…

Видео: Ова се сите голови од 8.коло во Серија А

Доколку не работи линкот кликнете на WATCH ON YOUTUBE!

Михајловиќ и Торино во одлична серија, падна и Палермо за 5 средби без пораз

Во последниот натпревар од Италијанската серија а, во рамките на 8.коло тимот на Синиша Михајловиќ Торино…

Видео: Погледнете ги сите голови од 7.коло во Серија А

Видео: Погледнете ги сите голови од 5.коло во Серија А!

Видео: Милан го доби дербито со Лацио и изби на второто место во Серија А

Во 5. коло од италијанската Серија А, се одигра еден натпревар. Милан на Сан Сиро го победи…

Видео: Интер со пресврт ја тресна од земја старата дама на Сан Сиро!

Во Италија, Интер го победи Јувентус со 2-1 во на Сан Сиро во дербито на Серија…

Императорот на Рим, Франческо Тоти го одигра јубилејниот 600-ти натпревар во Серија А

Легендата на Рома, Франческо Тоти, прослави уште еден јубилеј, откако го одигра 600-от натпревар за „волчицата“…

Серија А – Најдобрите голови од 31.коло

Напомена: Доколку не ви го отвора видеото, кликнете на Watch On Youtube! и уживајте!

Видео: Дербито заврши без победник, Наполи и Милан одиграа 1-1!

Без победник заврши последниот натпревар од 26 коло во италијанската серија а дербито во Неапол помеѓу…

Видео: Лидерот конечно киксна… Јувентус запрен од Болоња!

Во италијанската Серија А се одигра првиот натпревар од 26.коло, каде на стадионот Ренато Да Лара,…