Видео: Интер со пресврт ја тресна од земја старата дама на Сан Сиро!

Во Италија, Интер го победи Јувентус со 2-1 во на Сан Сиро во дербито на Серија…

Големи проблеми за Интер, Икарди сериозно го повреди коленото!

Капитенот на Интер, Мауро Икарди, поради повреда на коленото ќе отсуствува од фудбалските терени еден месец.…

Видео: Икарди му донесе победа на Интер за враќање на врвот во Серија А

Интер ја зачуваа лидерската позиција по 18 одиграни кола во италијанската Серија А. Нероазурите како гостин…