full screen background image
Последни Вести

Категорија: Супер Лига

мак баскет

Сезоната 2016/17 во мак баскетот започнува на 15 октомври!?

Новата 2016/17 сезона во кошаркарскиот шампионат на Македонија ќе започне на 15...

рајковиќ

Промоција на новиот тренер на шампионот МЗТ Скопје – Емил Рајковиќ

Промоцијата на Емил Рајковиќ во нов шеф на стручниот штаб и официјална...

МЗТ Скопје ќе игра на два фронта, покрај АБА лигата прифати да игра и во Еврокупот!

Шампионот на Македонија во кошарка, тимот на МЗТ Скопје Аеродром, доби...

МЗТ Скопје на чекор од одбрана на титулата, декласиран Куманово со 91-73

Кошаркарите на МЗТ Скопје поведоа со 2-1 во победи во финалето на...

Шампионот МЗТ падна во СЦ Јане Сандански, Куманово славеше со 87-84!

Куманово приреди големо изненадување со триумфот над МЗТ Скопје од 87:84 во...

Ќе гледаме реприза на финалето од 2015, МЗТ Скопје-Куманово!

Кошаркарите на Куманово изборија пласман во финалето на плеј-офот, откако...

Куманово израмни, шампионот МЗТ Скопје поведе со 2-0 против Фени Индустри

Продолжија натпреварите од полуфиналната серија во Првата македонска лига...

мак баскет

МЗТ Скопје-Фени и Карпош Соколи-Куманово вечерва го започнуваат кошаркарскиот плејоф на Македонија

Со двата натпревара што се играат вечерва ќе почнат полуфиналните дуели од...

Подолгата клупа клучна за пресврт победата на МЗТ Скопје против Работнички

Кошаркарите на МЗТ Скопје во СЦ Јане Сандански стигнаа до нова победа над...

Вечерва нова кошаркарска класика, се игра вечното градско дерби МЗТ Скопје-Работнички

Во СЦ „Јане Сандански“ во19 часот вечерва е дуелот на вечните ривали, МЗТ...

мак баскет

Суперлига: МЗТ Скопје се зацврсти на првото место по победата над Карпош Соколи!

Во кошаркарската Суперлига на Македонија се комплетираше 21 коло. Во дербито...

Видео: Среќен 50-ти роденден МЗТ Скопје Аеродром!

Куманово има нов тренер во името на Марјан Србиновски!

Кошаркарскиот клуб Куманово назначи нов тренер, откако досегашниот Страшо...

МЗТ Скопје славеше над К.Соколи и стигна до 8-от пехар во Купот на Македонија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со нов пехар во витрините се враќаат од...

МЗТ Скопје-Кожув и Куманово-Карпош Соколи се 1/2 финалните двојките на кошаркарскиот куп во Гевгелија!

На завршниот кошаркарски куп на Македонија познати се полуфиналните двојки...

Работнички го изненади МЗТ Скопје во градски парк со 74-71!

Градското вечно кошаркарско дерби го доби неочекувано тимот на Работнички...