ВИДЕО: Ова е фантастичниот гол на Флоренци против Барселона

Ова е бомбата на Флоренци која на Рома и донесе бод против европскиот шампион Барселона во Рим.

AS Roma's Alessandro Florenzi (R) celebrates with his team mate Daniele De Rossi after scoring against Barcelona's during their Champions League Group E stage match at the Olympic stadium in Rome, Italy , September 16, 2015. REUTERS/Max Rossi - RTS1GCU

Во продолжение го гледаме феноменалниот гол скоро од половина терен на Флоренци…