Каде ќе заврши на крајот Лукаку? – Сега Рома е најблиску до трансфер!

Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку се чини дека ова лето повторно ќе го промени клубот. Лукаку се…

(ФОТО) Најголемата брука на Мурињо – Им дофрлаше на децата на мечот Рома-Лацио, родителите згрозени!

Жозе Мурињо секогаш ќе биде „Специјален“, но очигледно никогаш нема да биде „Господ“. Откако го доби…

(ВИДЕО) Кремонезе нерешлива енигма за Рома – По купот, волчицата падна и во Серија А, Мурињо поцрвене!

По цели 27 години пауза, дојде и тој ден, Кремонезе ја постигна првата победа во Серија…

Мурињо ги склопи коцките во Рома – Од ривалот ја донесе аргентинската ѕвезда која му го украде бројот на Тоти!

Аргентинецот ги изненади сите со тоа што реши да ја прифати понудата на Рома откако беше…

Дали на повидок е нова трансфер бомба во Италија – Мурињо ја носи ѕвездата на Реал Мадрид!?

Жозе Мурињо сака значително да го засили тимот на Рома ова лето и следната сезона да…

На адреса на Мурињо стигна интересна покана – Оваа репрезентација го сака за селектор!

До интересна идеја овие денови дојдоа челниците на фудбалскиот сојуз на Нигерија. Амаја Пиник, првиот човек…

Жозе Мурињо ја засилува Рома во јануари – Доаѓа момчето кое беше големо засилување за Атлетико!

Жозе Мурињо, тренерот на Рома размислува за нови засилувања во јануарскиот преоден рок и тоа од…

ВИДЕО: Класата е вечна – Ибрахимовиќ го постигна 400-от гол во кариерата!

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ со голот против Рома го постигна својот 400-ти првенствен гол во…

Мурињо ја засилува Рома од Манчестер Јунајтед – Двајца дефанзивци во јануари доаѓаат во Рим!

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо планира да ја обнови соработката со двајца поранешни играчи. Португалецот сака…

ФОТО: ,,Специјалниот” е навистина посебен – Погледнете каде вечераше по победата на Рома!

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо ги воодушеви фудбалските фанови со својата објава на Инстаграм. Рома забележа…

ВИДЕО: Најтежок пораз во кариерата на Мурињо – Навивачите ги построија играчите по дебаклот во Норвешка!

Рома во првите две кола стигна до победи со гол разлика 8:1 на тие два меча,…

(Видео) Милан ја тресна Рома во дербито на колото на Сан Сиро!

Многу важна победа за тимот на Милан во трката за пласман на местата кои следната сезона…

Видео: Тешка повреда на Флоренци, Рома ќе биде без него 6 месеци!

Алесандро Флоренци доживеа тешка повреда на меч помеѓу Рома и Сасуоло. Волчицата славеше со пресверт за…

Рома тргнува по Клиши и Сања од Манчестер Сити

Италијанскиот фудбалски клуб Рома бара засилувања кои ќе пристигнат во тимот во текот на зимскиот преоден…

Последна сезона за легендата Тоти во Рома и Серија А!

39 годишниот Франческо Тоти се уште не оди во пензија, а на крајот од сезоната ќе…

Тоти се повлекува и во следните 6 години ќе биде директор во Рома!

Живата легенда на Рома, Франческо Тоти, по крајот на сезоната ќе ја заврши професионалната кариера и веднаш ќе…