Најдобрите 5 потези од 1.коло на ЕП 2015

Комплетирано е 1.коло на Евробаскетот кој се игра во четири земји (Франција, Хрватска, Германија и Летонија), па по обичај ФИБА ги објави најдобрите 5 потези.

EVROBASKET2015

На натпреварите имаше многу забивања, блокади, додавања, а на врвот сепак се најде шпанскиот репрезентативец Руди Фернандез со едно негово извонредно додавање.

Следува ТОП 5 од 1.коло на Евробаскетот 2015…