Романија и Швајцарија ги поделија бодовите, 1-1 во групата А

Во А групата Романија и Швајцарија ги поделија бодовите играјќи 1-1. Натпреварот почна со две одлични…

Можеби и очекувано, Ирска и Шведска ремизираа 1-1, а двата гола ги постигнаа ирците!

На „Стад де Франс“ Ирска и Шведска одиграа без победник 1-1, во рамките групата Ф на…

Голем бод на Русија против Англија, Березутски стрелаше во 92 минута!

Немаше победник на натпреварот помеѓу Англија и Русија во рамките на групата Б од ЕВРО 2016.…

Кари и компанија не дозволија ново изнандување на Оклахома, славеа со 118-91 за 1-1 во победи

Кошаркарите на актуелниот шампион Голден Стејт не дозволија уште едно изненадување на свој терен и славеа…

Барселона со реми на Местаља избори финале на кралскиот куп!

Кралскиот куп на Шпанија го доби првиот финалист во името на шампионот Барселона. Тие во реваншот…

Видео: Дербито на Англија без победник… Коста го спаси Челзи од пораз!

Дерби натпреварот кој го одбележа изминатиот викенд се одигра во Англија каде шампионот Челзи беше домаќин…

ПМФЛ: Во градското дерби Работнички и Вардар одиграа реми 1-1 во рамките на 17.коло

Работнички и Вардар ги поделија бодовите откако одиграа нерешено 1:1, во дербито со кое започна 17…

ВИДЕО: Ова е фантастичниот гол на Флоренци против Барселона

Ова е бомбата на Флоренци која на Рома и донесе бод против европскиот шампион Барселона во…

ВИДЕО: Работнички го елиминираше Трабзонспор и ќе игра бараж со Рубин Казан во Лига Европа

Фудбалерите на Работнички го направија најголемото изненадување во синоќешните реванш средби од третото квалификациско коло во…