Светот се збогува со човекот на векот, легендарниот боксер Мохамед Али

Поранешниот светски првак во тешка категорија и легендарен боксер Мoхамед Али почина ноќта кон саботата во…

Новак Џоковиќ по трет пат ја доби наградата за најдобар спортист во светот ,,Лауреус”

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ по трет пат ја доби наградата „лауреус“, која што е наменета за…

Многу кандидати а само една награда Лауреус за најдобар спортист во 2015 година!

Престижната награда Лауреус, за најдобар светски спортист и спортистка, за 2015 година ќе се одржи на…

Видео: Зошто Штербик и Ландин се најдобрите голмани во светот?!

Шпанската Примера лига и понатаму е број 1 фудбалски шампионат во светот

Шпанската Примера останува најдобрата лига според Интернационалната федерација за фудбалската историја и статистика. Од актуелниот европски…