Златни медали за Никерк, Шпотакова, Кипруто и Босе на СП во атлетика во Лондон (видео+фото)

На светското првенство во атлетика што се одржува во Лондон познати се уште неколку шампиони и…

Џастин Гетлин со најдобро време во сезоната, во Јуџин истрча 9.88!

Американскиот спринтер Џастин Гетлин го оствати најдобриот резултат оваа сезона на 100 метри, на митингот од…

Започна пријавувањето за 12-от Wizz Air Скопски Маратон кој ќе се одржи на 8-ми мај 2016 година

Една од најпопуларните и најпознатите, а воедно и без конкуренција најмасовната спортска манифестација во нашата држава,…

ВИДЕО: Молњата Болт трет пат со злато на атлетските мундијали

Јамајканецот Усаин Болт ја одбрани светската атлетска титула на 100 метри и стигна до третиот златен…

ВИДЕО: Британецот Мо Фарах ја одбрани светската титула на 10 км на СП во алтетика во Пекинг

Натурализираниот британски атлетичар Мо Фарах ја одбрани титулата на 10 километри на Светското првенство во атлетика кое викендов започна…