Рома тргнува по Клиши и Сања од Манчестер Сити

Италијанскиот фудбалски клуб Рома бара засилувања кои ќе пристигнат во тимот во текот на зимскиот преоден…

Дали е ова крајот на Ван Гал? Доби забрана за трансфери од Јунајтед!

Тимот од Олф Трафорд, Манчестер Јунајтед му забрани на тренерот Луис Ван Гал да носи нови…

Пато се враќа во Европа, Челзи во пол позиција!

Алесандре Пато е пред враќање во Европа, па се очекува до крајот на овој преоден рок…

Започна зимскиот преоден рок… Атлетико Мадрид прв стартуваше и го донесе Фернандез!

Зимскиот преоден рок започна, а со тоа и трансферите на фудбалерите ширум Европа. Како прв трансфер…