Се што треба да знаете за ждрепката од Лигата на шампионите – Останаа најдобрите осум!

Комплетирани се сите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите. Познато е и кои осум клубови…

Дознајте кога и против кого би можел да игра РК Вардар во Лигата на шампионите!

Македонскиот ракометен шампион Вардар на 1 јули ќе ги дознае ривалите за претстојната сезона во ракометната…

Ждребка за ЕП 2022+ЛИНК: Македонските ракометарки денеска ги добиваат ривалките за групната фаза!

Европското ракометно првенство за жени 2022 година, ќе се оддржи од 4 до 20 ноември, а…

(ВИДЕО) Кој ја пропушти денешната 1/4 финална ждрепка за ЛШ и ЛЕ? – Можност да ја погледнете во целост!

Реал Мадрид до УЕФА – Сакаме и трета ждрепка!

Можевме да очекуваме се во ждрепката за осминафиналето во Лигата на шампионите, но не и што…

ЛШ: Ова се сите патници во 1/4 финалето – Еве кога е ждрепката!

Лигата на шампионите ги доби сите патници во четвртфиналето, а синоќа последни кои обезбедија учество се…

ЛЕ: Милан на мегдан со Арсенал во најголемиот дерби дуел од 1/8 финалето (видео+фото)

Во Нион денеска со ждрепка беа одредени паровите за 1/8 финалето во Лигата на Европа. Ждрепката…

Кој со кого ќе игра во баражот за пласман на СП 2018 во Русија – Ова се двојките (видео+фото)

ФИФА во своето седиште во Цирих ги извлече двојките за баражот за пласман на Светското првенство…

Ждрепката одлучи – Против кого ќе игра Реал Мадрид на Светското клубско првенство (видео+фото)

Реал Мадрид преку ждрепка во Абу Даби ги дозна можните противници на Светското клубско првенство. Реал…

Против кого ќе игра Македонија на ЕП 2018 во Хрватска – Погледнете ги сите групи (фото)

Во Загреб, беа извлечени четирите групи на Европското првенство во ракомет за мажи кое следната 2018…

ЛШ: Порто против Рома, Сити ја доби Стеауа, Виљареал со Монако во баражот!

Во Нион предмалку беа извлечени двојките за плеј-офот на Лигата на шампионите за сезоната 2016/17. Ждрепката донесе…

ЛШ: На ЖРК Вардар им се посреќи ждрепката во групната фаза!

Конечно среќата ги посака ракометарките на ЖРК Вардар на денешната ждрепка во Глоструб, Данска, каде беа…

Од третиот шешир Македонија ќе ги чека противниците за СП 2017 во Франција!

Македонската ракометна репрезентација преку баражот избори ново учество на еден ракометен Мундијал што следната година во…

Кил-Веспрем и Киелце-ПСЖ се 1/2 финалните двојки во ракометната ЛШ

Со жрепка денеска во Келн беа одредени полуфиналните двојки од Лигата на шампионите во ракомет. Во…

ЛШ: Жрепката немилосрдна, две мега пресметки уште во 1/4 финалето!

На денешната ждрепка во Нион беа извлечени паровите за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Бранителот на…

Ждрепката сакаше нов дуел на Македонија и Чешка во баражот за СП 2017

Македонија ќе игра со Чешка, во баражот за светското првенство 2017 во Франција. Нашата репрезентација преку…