(ВИДЕО) Партизан пушта нова бомба – Во Белград доаѓа НБА шампионот во забивање!?

Американскиот НБА ас Теренс Рос потврди дека добил понуда од Партизан. Поранешниот осми пик на НБА…

(ВИДЕО) Што правиш човеку? – Цел свет му се смее на овој играч на Далас!

На натпреварот помеѓу Далас и Индијана се случи несекојдневна ситуација која го насмеа целиот свет и…

(ВИДЕО) Човеков не е од оваа планета – Како на федер полета и монструозно ја заби топката!

Синоќа Мемфис го преживеа гостувањето кај Минесота и го одбрани домашниот терен за водство од 3-2…

ВИДЕО: Овој човек лета! Погледнете го спектакуларното забивање на новата НБА ѕвезда!

Претходната вечер во НБА лигата го имавме најатрактивниот потег кој беше виден на средбата Бруклин –…

ВИДЕО: Вакво забивање во НБА не се гледа секој ден – Полета како супермен, сите се држеа за главите!

Кошаркарот на Шарлот Хорнетс, Мајлс Бриџис направи потег за кој уште долго ќе се зборува. Вакво…

Видео: Погледнете го забивањето на Валанчиунас преку џинот Марјановиќ!

Зек Лавин и Стеф Кари ќе ги бранат титулите во забивање и тројки!

Познати се и официјалните листи на учесници во саботната програма на претстојниот Ол стар викенд која…