ВИДЕО: Цел свет чекаше да го види ова – Буцкото од Кина ги покажа своите фудбалски квалитети!

Бизарна фудбалска приказна од Кина привлече големо внимание кај љубителите на спортот ширум светот. Еден богат…

(Фото) Кој е уште со Кире Лазаров во идеалниот тим од ЛШ во послените 20 години?

Данскиот ракометар, Расмус Бојсен продолжува да избира најдобри ракометари, екипи и селекции. Бојсен сега го ибра…

Ова е новиот болид на Ф1 тимот на Мекларен – Бојата во преден план! (видео+фото)

Мекларен ф1 тимот денеска го претстави новиот болид пред стартот на 2018 сезона во Формула 1.…

Реал Мадрид и Манчестер јунајтед вечерва ќе се борат за титулата во Супер купот – Кој е подобар во меѓусебните дуели? (видео+фото)

Фудбалските великаните вечерва на стадионот „Филип Втори“ во Скопје ќе се соочат по 13-ти пат на…

Како ќе изгледа Реал Мадрид за следната 2017/18-та сезона? (фото)

Францускиот стратег на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, за Марка изјави дека има по двајца играчи на…

Како би можела да изгледа Барселона следната сезона (фото)

Ова лето може да биде пресудно за Барселона. Лионел Меси, откако Барселона испадна од Лигата на…

Со проверени сили во поход кон одбрана на НБА титулата – Голден Стејт не го менува шампионскиот тим (видео+фото)

Шампионскиот тим на Голден Стејт ќе го гледаме во ист состав и следната нба сезона. Челниците…

ВРЦ Рели 2016: Ожие ја одбрани титулата и ја продолжи француската доминација!

Релито во Шпанија, го промовира старо-новиот шампион во ова натпреварување французинот Себастијан Ожие од тимот на…

Кој е лидер кај тимовите, а не е Реал? Ова е најскапиот фудбалски тим во светот!

Според испитувањата на швајцарскиот фудбалски опсерваториум, овогодинешниот состав на Манчестер Јунајтед се наоѓа на врвот во петте…

Вејд по 13 години замина од Мајами, родниот Чикаго е неговиот нов клуб!

Нова трансфер бомба одекна синоќа во НБА лигата. Двејн Вејд го напушта тимот на Мајами и…

На 24 часа Ле Ман повторно победи тимот на Порше!

Тимот на Порше со бројот два победи на 84-то издание на трката 24 часа Ле Ман.…

(Фото+Видео) Конечно Кливленд стигна до трофејот, Леброн го исполни ветеното!

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс се новите шампиони на НБА лигата. Кливленд синоќа нагости славеше победа во решавачкиот…

По само 1 година во Вардар, Дејан Манасков се враќа во Германија!

Ракометарот на Вардар и на Македонија, Дејан Мансков кариерата ќе ја продолжи во редовите на Рајн Некар…

Прв африканец прогласен за играч на сезоната во Премиер лигата – Ријад Марез од Лестер

Фудбалерот на Лестер, Ријад Марез е прогласен за најдобар играч во Премиерлигата во сезоната 2015/2016. Алжирецот…

Милан и тренерот Синиша Михајловиќ ја прекинаа соработката!

Италијанскиот гигант Милан му врачи отказ на тренерот Синиша Михајловиќ, а на нагово место го назначи…

(Видео+Фото) И Мекларен-Хонда го претстави новиот ф1 болид за сезоната 2016

Формула 1 тимот на Мекларен-Хонда го претстави новиот болид со кој ќе се обиде да ги…