(ВИДЕО) Ова е еден од најбизарните поени што некогаш се случиле во историјата на тенисот!

Малку познатиот грчки тенисер Христос Кеисидис е автор на еден од најчудните поени во историјата на…

Мирка воопшто не е мирна! Како помина преку ова? Сопругата на Федерер е прељубница!

Една од најмоќните жени во светот на спортот е Мирославa Миркa Федерер, која со години е…

Федерер не заминува во пензија – Објави кога се враќа на терените!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер, кој не се натпреварува осум месеци поради проблеми со коленото, денеска во…

ФОТО: Мајк Тајсон никогаш поискрен – Новак Џоковиќ ми го промени животот!

Легендарниот боксер Мајк Тајсон е голем љубител на тенисот, поради неговата ќерка Милан, која се занимава…

ВИДЕО: Потег каков што тенисот не памти – Го испрати топчето на трибини, а тоа волшебно му се врати и освои поен!

Необичен поен е забележан на тенискиот турнир во Анталија од серијата предизвикувачи. Честопати временските неприлики, особено…

ВИДЕО: Дали е ова новиот Новак? Малиот Вук игра како крал на пет и пол години, ги победува и постарите ривали!

Сакам да тренирам тенис! – им рекол малиот Вук Шарац на своите родители кога го гледал…

ВИДЕО: Од 2007 до 2021 година, сите 37 мастерс 1000 титули на Новак Џоковиќ – Уживајте!

The Masters 1000 titles race has a new leader *again* 👀@DjokerNole the first man to 37!#RolexParisMasters…

ВИДЕО: ТЕНИС 1990 – Епската пресметка на Бекер и Едберг за титулата на гренслемот Вимблдон!

Почина Мајк Агаси, човекот кој неговиот син Андре многу го мразеше колку и тенисот!

ЕМАНУЕЛ АГАСИ, таткото на осумкратниот Грен слем шампион и еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Андре…

ВИДЕО: Голманот на Јунајтед, Де Геа одличен и во тенис – Погледнете што направи!

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Геа покажа завидни тениски вештини. За време на тенискиот меч…

Овој спорт ќе ви го продолжи животот за 10 години! За која дисциплина станува збор?

Секој кој се занимава со спорт, живее поздраво и подолго, барем така е научно докажано. Но…

Добра вест за сите љубители на тенискиот гренслем Вимблдон!

Третиот годинешен тениски гренслем-турнир Вимблдон, има една добра вест за сите љубители на овој спорт. Организаторите…

Федерер откри кога и официјално му се враќа на тенисот!

Извршниот директор на тенискиот гренслем Австралија опен, Крег Тајли потврди дека славниот швајцарски тенисер Роџер Федерер…

Најдоброто од Роланд Гарос 2017 (видео)

https://www.youtube.com/watch?v=20wXfdy51iY

Наскоро… Револуција во женскиот ВТА тенис!

Директорот на женската тениска асоцијација ВТА, Стив Сајмон најави големи промени во женскиот тенис. Целта е…

Видео: Тука Новак Џоковиќ ќе ја враќа страста кон тенисот!

Новак Џоковиќ објави видео од местото каде што почнал да се бави со тенис. Тој на…