ВИДЕО: Мадрид во паника – Се запали стадионот на Реал Стантијаго Бернабеу!

Попладнево се запали стадионот „Сантијаго Бернабеу“, на фудбалскиот гигант на Реал Мадрид. Граѓаните најпрво го видоа…

ФФМ денеска одлучи каде и кога ќе се игра финалето на националниот куп

Финалниот натпревар од овогодишното издание на македонскиот фудбалски куп ќе се одигра на 19 мај на…

ВИДЕО: Како Атлетико Мадрид спектакуларниот стадион Ванда Метрополитано го исплати за само две години?

Атлетико Мадрид веќе 4 години игра на својот нов стадион „Ванда Метрополитано“ кој има капацитет од…

ФОТО: Како ќе изгледа новиот стадион на Динамо Загреб – Легендарниот Максимир во ново рубо и светски изглед!

Фудбалскиот клуб Динамо од Загреб добива нов дом, а граѓаните на Загреб го објавија генералниот изглед…

(Видео) Фудбалскиот свет памети, пред 24 години се случи една од најголемите фудбалски трагедии во светот!

На 16 октомври 1996 година на стадионот Матео Флорес во главниот град на Гватемала, загинаа 80…

Видео: Како Ноу Камп ќе се прошири на 105.000 места!?

Фудбалскиот клуб Барселона до сезоната 2021/2022 ќе го прошири капацитетот на својот стадион „Ноу Камп“ на…

ВИДЕО: Вака ќе изгледа новиот стадион на Милан, кој веќе доби дозвола за градба

Италијанскиот гигант Милан доби согласност од општината „Фиеро“ во централниот дел на Милано за изградба на нов,…