СЕРИЈА А: Ова се сите голови од 9.коло

По серијата порази на Динамо З, тренерот Златко Крањчар поднесе оставка!

Тренeрот на ФК Динамо Загреб, Златко Крањчар си поднесе оставка на функцијата. Крањчар тоа го стори…

Роџерс мастерс купот во Торонто го откажаа Мареј, Надал и Федерер…Ова се причините!

Тенискиот Роџерс мастерс куп од серијата 1000 што за неколку дена започнува во главниот град на…

Мајсторка ќе се игра во НБА финалето, Кливленд израмни на 3-3 во победи против Г.Стејт!

Во финалето на НБА лигата ќе се игра мајсторка или 7-ми натпревар помеѓу Голден Стејт и…

Времеплов – Албумот на Панини за ЕВРО 2008

Едно од најлошите засилувања во Италија е нашиот капитен Горан Пандев!

Горан Пандев имаше разочарувачка сезона во дресот на Џенова, а повратникот во македонската репрезентација во Џенова…

Кливленд го уништи Торонто со 21 разлика за 9-0 во плејофот за сабјите!

Кливленд во плејофот нема пораз, претходните две серии против Детроит и Атланта ги доби со максимални…

Атланта и Торонто поведоа со 3-2 во победи против Бостон и Индијана

Само две плејоф средби се одиграа во НБА лигата и тоа во источната конференција. Тимовите на…

Наполитанците и се истурија на Болоња, со победа од 6-0

Тимот на Наполи брзо го заборави поразот во дербито со Интер, па на домашен терен ја…

Барса шокирана на Ноу Камп од Валенсија, драмата во Примера продолжува!

Во Шпанската примера допрва започнуваа возбудувањата на 5 кола до крајот на првенството. Најголемото изненадување го…

Милан и тренерот Синиша Михајловиќ ја прекинаа соработката!

Италијанскиот гигант Милан му врачи отказ на тренерот Синиша Михајловиќ, а на нагово место го назначи…

Видео: Лејкерси со втора победа по ред, Портланд им се врати на победите!

Во НБА лигата се одиграа 6 натпревари. Лејкерси стигнаа до нова победа, каде на домашен терен…

НБА: Кливленд славеше во Оклахома, Чикаго го испрати Брајант со пораз!

Во НБА лигата се одиграа 10 средби. Во дербито тимот на Кливленд ја победи Оклахома Сити…

НБА: Торонто до 10-та победа по ред, Чикаго ги порази Лејкерс

Во НБА лигата се одиграа 6 натпревари. Торонто ја продолжи победничката низа на 10 победи по…

Видео: Денвер кобен за Г.Стејт, ЛА Клиперс со 10-та победа по ред!

Во НБА лигата се одиграа 11 натпревари, каде за одбележување е третиот пораз на шампионите Голден…

НБА: Сан Антонио и Кливленд ги продолжија победничките серии, Лејкерс среќно до победа!

8 натпревари се одиграа во НБА лигата. Лидерот на истокот Кливленд по едно продолжение го победи…