Мајката на сестрите Вилијамс одлично се држи – Серена ја покажа својата мајка во седмата деценија (фото)

Мајката на сестрите Вилијамс, Оресен Прајс предизвика голема мешаница на социјалните медиуми кога се појави нејзината слика.…

Вимблдон 2016: Серена Вилијамс против Анџелик Кербер во финалето кај дамите!

На тенискиот гренслем Вимблдон познато е кој ќе игра во финалето во женска конкуренција. Таму едно…

Серена ќе ја брани титулата на Роланд Гарос против Мугуруза

Серена Вилијамс ќе се бори за 22. гренслем-титула, четврта на Ролан Гарос, а Гарбине Мугуруза ќе…

На Роланд Гарос денеска на програмата се 1/2 финалните мечеви

Денеска на Роланд Гарос е предвидена „двојна“ програма од полуфиналето кај жените и мажите. Ова значи дека…

Енди Мареј го победи Џоковиќ во финалето на мастерсот 1000 во Рим

Британецот Енди Мареј ја освои Мастерс титулата 1000 што се одржи во Рим, откако во финалето…

Новак Џоковиќ по трет пат ја доби наградата за најдобар спортист во светот ,,Лауреус”

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ по трет пат ја доби наградата „лауреус“, која што е наменета за…

Енди Мареј и Серена Вилијамс се преселија на трибините на мастерсот во Мајами!

На тенискиот мастерс во Мајами се случија неколку изненадувања на машкиот и женскиот дел од турнирот.…

AUS Open 2016: С.Вилијамс и Кербер во финалето, Џоковиќ подобар од Федерер во Мелбурн!

Тенискиот гренслем Австралија опен што се игра во Мелбурн ги доби финалистите во женска конкуренција, а…

AUS Open 2016: Серена Вилијамс и Радванска е првата 1/2 финална двојка

На женскиот дел од тенискиот гренслем Австралија опен позната е првата полуфинална двојка. Таму ќе се…

AUS Open 2016: Џоковиќ, Федерер, Серена Вилијамс и Шарапова експресно во 3.коло

На тенискиот грен Австралија опен се играат натпреварите од 2.коло. Федерер, лесно избори пласман во третото…

Серена Вилијамс е спортска личност на годината според магазинот ,,Sports Illustrated,,

Серена Вилијамс е прогласена за спортска личност на годината во изборот на магазинот „Спорт Илустрејтед“. Серена…

Дел Потро, Бушар и Серена Вилијамс го потврдија учеството на Австралија опен 2016

Хуан Мартин Дел Потро, Серена Вилијамс и Ежени Бушар го потврдија учеството на првиот тениски Гренд…