ФОТО: Каде и со кого е моментално Златан Ибрахимовиќ на одмор?

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ се одмора на Палма де Мајорка во Шпанија со семејството. Славниот фудбалер…

Шок за Хамилтон – Од семејството Сена доби неочекуван подарок (видео+фото)

Луис Хамилтон во Канада ја освои 65-тата пол позиција и на вечната листа се израмни со…

Питлик замина од ЖРК Вардар, се враќа во Данска да го води Оденсе

Досегашниот консултант во тимот на ЖРК Вардар, Јан Питлик спогодбено го раскина договорот со клубот и…

Семејството поважно од кариерата… Питлик го напушта ЖРК Вардар!

Консултантот во женската екипа на Вардар, трофејниот дански тренер Јан Питлик, по завршување на оваа сезона…