(Видео) Милан ја тресна Рома во дербито на колото на Сан Сиро!

Многу важна победа за тимот на Милан во трката за пласман на местата кои следната сезона…

Видео: Милан го доби дербито со Лацио и изби на второто место во Серија А

Во 5. коло од италијанската Серија А, се одигра еден натпревар. Милан на Сан Сиро го победи…

Видео: Интер со пресврт ја тресна од земја старата дама на Сан Сиро!

Во Италија, Интер го победи Јувентус со 2-1 во на Сан Сиро во дербито на Серија…

Драма во Милано… Интер се врати, но загуби на пенали од Јувентус во купот!

Италијанскиот куп го доби и вториот финалист. Во драматачна завршница на Сан Сиро, фудбалерите на старата…

Видео: Милан владее со Милано, голема победа над градскиот ривал Интер!

Во последниот натпреварот од 22 коло во Италијанското Калчо во градското дерби на Сан Сиро, Милан…

Видео: Милан триумфално на Сан Сиро против Фиорентина, победа од 2-0!

Фудбалерите на Милан го добија дербито на Сан Сиро против Фиорентина со 2-0 во рамките на…

Видео: Милан прв обезбеди 1/2 финале во италијанскиот куп!

Фудбалерите на Милан се првите полуфиналисти во фудбалскиот Куп на Италија, откако во четвртфиналето го совлада…

Балотели прави камбек во Милан!?

Марио Балотели е на чекор од враќање во Милан до крајот на трансфер периодот, од каде…

Милан го доведе дефанзивецот Ромањоли од Рома за 25 милиони евра

Милан и Рома го потврдија трансферот на Алесио Ромањоли од „Олимпико“ на „Сан Сиро, а Милан…