Руни со прости од Јунајтед, а потоа ја откри тајната која ги шокираше навивачите на Манчестер (видео+фото)

Новиот фудбалер на Евертон, Вејн Руни им се заблагодари на фановите и лидерите на Јунајтед за…

Мурињо ја освои првата титула со Јунајтед, победа над Лестер во Комјунити шилд купот!

Актуелниот освојувач на ФА купот, Манчестер jунајтед, новата сезона ја почна со освојување на трофејот „Комјунити…

Исланд приреди нова сензација и испиша историја, со пресврт ја победи Англија!

Најголемото изненадување и хит на ова ЕП 2016 е Исланд. Тие направија уште едно големо изненадување…

Видео: Јунајтед со победа ја заврши сезоната во Премиерлигата!

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед со победа ја завршија сезоната во Премиерлигата. Во последниот меч кој беше…

Вејн Руни нема да го гледаме на терените 2 месеца поради потешка повреда!

Најдобриот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, ќе отсуствува од терените во следните два месеца откако…

Манчестер Јунајтед подобар од Ливерпул во дербито на Англија, Руни нов рекордер!

Манчестер Јунајтед го добија големото дерби во Англија против Ливерпул нагости со 1-0. Јунак на мечот…