(ВИДЕО) Дете ја мина оградата, но не излезе на теренот – Го интересираше само тој на клупата!

Познатиот англиски клуб Дерби Каунти минува низ многу тешка сезона, се наоѓа во комплицирана ситуација во зоната за испаѓање, а на клупата е легендата на англискиот и светскиот фудбал – Вејн Руни.

Славниот капитен на Манчестер Јунајтед и англиската репрезентација секогаш привлекува поголемо внимание од своите играчи, а тоа беше случај и на гостување кај Мидлсборо.

Помлад навивач влета од трибините, но не влезе на теренот, туку истрча директно кај Руни. Го носеше дресот на Манчестер Јунајтед и на сите им беше јасно дека го интересира само да се слика со легендарната „Ваза“.

Иако неговиот тим загуби и загуби со 1:4, Руни се согласи да се фотографира со навивачот, а потоа детето мораше да си замине…