Пато се враќа во Европа, Челзи во пол позиција!

Алесандре Пато е пред враќање во Европа, па се очекува до крајот на овој преоден рок да го засили редовите на англискиот шампион Челзи.

Pato-Corinthians

Сините од Стемфорд Бриџ веќе неколку пати беа во Бразил каде преговараа за потписот на Пато, а ако се суди по зборовите на тренерот на Коринтијанс, тој ќе слета во Лондон за неколку дена и ќе потпише договор со клубот.

– Почекајте, за два-три дена сѐ ќе ви биде јасно – изјави стратегот на бразилскиот клуб.

Пато во Челзи треба да заработува 2,5 милиони долари по сезона.