ФОТО: Среќен роденден Новак – Еве каков специјален подарок доби од најблиските!

Најдобриот во светот и српски тенисер Новак Џоковиќ денес полни 34 години и продолжува да ја…

ВИДЕО: Сеќавање….61 година од раѓањето на Ф1 великанот Аиртон Сена!

На денешен ден пред 61 година се роди еден од најголемите возачи во историјата на Формула…

Денеска Пеле слави јубилеј – Еве колку години полни славната бразилска и светска фудбалска легенда!

ЕДЕН од најдобрите фудбалери на сите времиња денес го слави својот 80-ти роденден. Пеле имаше здравствени…

(Видео) Ибрахимовиќ за роденден се почасти со луксузен автомобил од кој застанува здивот!

Најдобриот шведски фудбалер на сите времиња, Златан Ибрахимовиќ, вчера го прослави својот 39-ти роденден, па реши…

Видео: Среќен 50-ти роденден МЗТ Скопје Аеродром!

Видео: Среќен роденден легендо… Мајкл Џордан наполни 53 години!

Вчера пред точно 53 години роден е најдобриот кошаркар на сите времиња, Мајкл Ер Џордан. НБА лигата…

Среќен 33-ти роденден Иџе!

Македонскиот автомобилист и европски шампион на ридски патеки Игор Стефановски „Иџе“ денеска го прославува својот 33-ти роденден. Иџе остави…

Пред 116 години се основа еден од најтрофејните клубови во светот – МИЛАН!

Пред точно 116 години е основан еден од најголемите и најтрофенјните фудбалски клубови во светот AC…