(ВИДЕО) Меси излезе на терен со дете кое е трипати побогато од него!

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси му донесе бод на Интер Мајами во второто коло од МЛС лигата…

Големата желба на Меси конечно ќе му се оствари – Еве кој доаѓа во Интер Мајами!

Уругвајскиот напаѓач наскоро се очекува да потпише со Интер Мајами, објави денеска ЕСПН. Станува збор за…

Се прави шампионската Барселона во тимот на Интер Мајами – Доаѓа уште една легенда!

По доведувањето на Лионел Меси, Интер Мајами се обидува да го опкружи со познати поранешни соиграчи,…

(ВИДЕО) Мајами во транс – Меси и официјално претставен во Интер!

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси и официјално стана играч на Интер Мајами. Пет недели по објавувањето на…

(ФОТО) Меси е лош во кревет! Манекенката за аферата со Лео кој не и оставил впечаток!

,,Ноќ која никогаш нема да ја заборавам,, се зборовите кои ги употреби поранешната аргентинска манекенка Ксоана…

Кратко траеше пензијата на популарниот ДелПо – Меси и момците ме вратија на терен!

Пензионираниот аргентински тенисер Хуан Мартин Дел Потро, некогаш третиот тенисер во светот, уште еднаш навести дека…

Само така ќе остане во ПСЖ – Што побарал Меси за продолжување на договорот?

Лионел Меси е фудбалер на ПСЖ само три месеци, а во Париз прават се за продолжување…

Ќе ги менуваат законите во државата само поради него – Арапите спремни да го донесат Аргентинецот!

Лионел Меси би можел уште ова лето да му се придружи на Кристијано Роналдо во Саудиска…

Го одби најголемиот договор во историјата – Меси донесе одлука каде ќе ја продолжи кариерата!

Најдобриот светски фудбалер и победник на Светското првенство во Катар како капитен на аргентинската репрезентација, Лионел…

(ФОТО) ХОРОР во Аргентина – Нападната продавницата на родителите на Антонела, оставена порака до Меси!

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси (37) доби заканувачка порака во аргентинскиот град Росарио. Имено, непознати сторители…

Меси направи план за крај на кариерата – Богатите шеици неможат повеќе да го плаќаат Аргентинецот!

Лионел Меси по втор пат во кариерата ја доби наградата на ФИФА за најдобар играч во…

(ВИДЕО) Меси се пофали со новиот изглед – Сите очи беа вперени во Аргентинецот!

Лионел Меси со голот во 95. минута му ги донесе сите три бода на ПСЖ во…

(ВИДЕО+ФОТО) Конечно е закажан можеби последниот дуел на Меси и Роналдо – Кога ќе го гледаме овој спектакл?

Кристијано Роналдо неодамна беше промовиран како ново засилување за Ал Наср, но нема да може да…

МЕСИ донесе одлука – Бекам и Барселона нека почекаат, само тој знае каде ќе игра следното лето!

Многу се шпекулираше за судбината на Лионел Меси и неговиот следен клупски ангажман, а сега се…

Овој суперкомпјутер пресмета кој ќе игра и победи во финалето на СП 2022 во Катар – Мечот ќе биде од епски размери!

Уште само 23 дена не делат од почетокот на 22-то Светското фудбалско првенство бво Катар 2022.…

Роналдо надминат и бесен – Меси му го одзеде она најважното во ЛШ!

Познато е дека рекордите на Кристијано Роналдо се најважни во неговата кариера откако го достигна врвното…