(ФОТО) Меси е лош во кревет! Манекенката за аферата со Лео кој не и оставил впечаток!

Loading

,,Ноќ која никогаш нема да ја заборавам,, се зборовите кои ги употреби поранешната аргентинска манекенка Ксоана Гонзалес за да ја опише аферата со Лео Меси.

фото: PRINTSKRIN/INSTAGRAM

Не е само Кристијано Роналдо тема на светските медиуми овие денови кога се во прашање бившите љубовници. Изгледа на ред е Лео Меси.

Не беше поштеден ниту славниот Аргентинец, иако се подготвува да замине во Саудиска Арабија каде треба да ја продолжи кариерата.

Поранешната плејбој девојка Ксоана Гонзалес се присети дека водела љубов со познатиот Аргентинец, по една забава, во далечната 2011 година.

фото: PRINTSKRIN/INSTAGRAM

,,Тоа се случи пред многу години. Беше многу млад. Но, тој знаеше што прави, беше полнолетен, тоа е важно – изјави Ксоана Гонзалес во посета на една ТВ станица во Перу и додаде:

,,Не ми пријде тој, туку неговиот телохранител. Ми рече дека има некој што би сакал да ме запознае. Ме интересираше, а потоа пред мене се појави Меси, идолот на сите нас во Аргентина.

https://www.instagram.com/p/CmWnwTmuICf/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ceb0444b-4e8f-41ab-a48d-54c73ceeb9ba

Тогаш Ксоана Гонзалес откри дел од разговорот меѓу неа и Меси.

,,Го прашав зошто ми испрати човек од неговото обезбедување, наместо самиот да ми пријде и да ме сретне. Дури подоцна забележав колку е срамежлив. Зборувавме за музика, не се сеќавам дали ми кажа дека има девојка или не. Потоа отидовме во неговиот стан во Пуерто Мадера.

https://www.instagram.com/p/CnaO0U-JxUZ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=1a113dae-bce1-4c56-9e12-b9095abd08a3

Потоа, Аргентинецот ги откри пикантериите од спалната соба.

,,Во кревет очекуваш дека ако направиш нешто, тогаш и другиот ќе ти го направи истото. Сакав да ми даде уште малку. Но… Во одреден момент ми се чинеше дека сум со трупец – Ксоана Гонзалес пластично ја опиша аферата со Меси.

https://www.instagram.com/p/ChsJ5fluw95/?utm_source=ig_embed&ig_rid=8055cbff-c665-4f90-a902-28fe07a0a2ef