Намалени суспензиите на Блатер и Платини!

ФИФА ги намали казните на доскорешниот претседател на оваа организација, Сеп Блатер и на претседателот на…

И судиите вмешани во тениските скандали со местени натпревари!

Скандалот со местење на тениски натпревари на големо се шири, а најновите информации откриваат и вмешаност…

Стоилов и Манасков казнети дисциплински и парично!

РК Вардар констатираше дека Дејан Манасков и Стојанче Стоилов ги прекршиле правилата на однесување и клупската дисциплина.…

ЕП 2016: ЕХФ со бизарни казни за Македонија и Франција!?

Ракометните репрезентации на Македонија и Франција заработија казни на Европското ракометното првенство во Полска. Причината е помалку…