Ја вози последната сезона во блескавата кариера – ,,Докторот,, најави заминување во пензија!?

Најдобриот возач во историјата на мотоциклизмот, Италијанецот Валентино Роси заминува во спортска пензија по крајот на…

ВИДЕО: Доколку ја пропуштивте, погледнете ја возбудливата Мото ГП трка за ГН на Португалија!

Возачот на Јамаха, Французинот Фабио Квартараро победи на трката за ГН на Португалија во Мото ГП…

,,Докторот” Роси се доближи до водечката двојка со победа на трката во Каталуња!

Возачот на Јамаха Валентино Роси победи на трката за Големата награда на Каталуња што се возеше…

Шампионот Лоренцо од следната сезона ќе биде нов возач на Дукати

Актуелниот шампион во кралската класа, во Мото ГП шампионатот, Хорхе Лоренцо, ќе ја напушти Јамаха и…

Шампионот Лоренцо најбрз на првиот тест во Сепанг

И официјално започнаа тестирањата на патеката Сепанг во Мото ГП шампионатот со што започна и новата…

Погледнете ја новата кацига на Роси за новата сезона во Мото ГП!

Возачот на Јамаха, Валентино Роси, има нова кацига за новата сезона, со која се надева дека…

Валентино Роси следната сезона ќе атакува на неговата 10-та титула во Кралската класа

Италијанскиот мотоциклист Валентино Роси вети дека ќе работи уште пожестоко, и дека следната година ќе ја…

Мото ГП: Валентино Роси најбрз во Австралија

Италијанскиот мотоциклист, ветеранот Валентино Роси, е победник на трката за ГН на Австралија во Мото ГП.…