(Фото) Кој е уште со Кире Лазаров во идеалниот тим од ЛШ во послените 20 години?

Данскиот ракометар, Расмус Бојсен продолжува да избира најдобри ракометари, екипи и селекции. Бојсен сега го ибра…

Видео: Ова е идеалниот тим на ЕП 2016 во Полска, срамота без Кире Лазаров!

Денеска беше објавен идеалниот тим на првенството во Полска 2016. На големо разочарување на сите, меѓу…

УЕФА го објави идеалниот тим за 2015 година

УЕФА го објави идеалниот тим за 2015 година, кој е избран со помош на гласовите на…

Кире Лазаров во тимот на колото во Лигата на шампионите

Македонскиот репрезентативец и капитен Кире Лазаров го предводи тимот на колото во ракометната Лига на шампиони.…