(ФОТО) Овој Ф1 возач зема лопата во рака и чистеше улици во Италија!

Челниците на Формула 1 пред ја откажаа Големата награда на Емилија-Ромања, на легендарната Имола изминатиот викенд.…

Хамилтон доби понуда која не се одбива – Британецот пред заминување од Мерцедес!?

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, добил неверојатна понуда од Ферари од 50 милиони…

(ВИДЕО) Нема да се вози трката во Формула 1 во Имола – Поплавите во Италија ја откажаа, а има и загинати!

Трката во Формула 1 за Големата награда на Италија на легендарната Имола беше откажана поради поплавите…

(ВИДЕО) По долги години исплива уште еден скандал во спортот и тоа во Ф1 – Намерно се судри за да победи Алонсо!

Познатиот Формула 1 возач Нелсињо Пике се најде во центарот на вниманието кога ги обвини челниците…

(ВИДЕО) Се што треба да знаете за новата 2023 сезона во Формула 1 – Трки, возачи, правила …..

Возачите на Формула 1 претстојниот викенд ќе ја започнат новата, 74-та сезона со Големата награда на…

(ВИДЕО) Почнаа тестирањата во Ф1, а првата трка е на 5-ти март – Уживајте во 5-те најдобри битки во Бахраин!

Во Бахреин започнаа претсезонските тестови во пресрет на новата 2023 сезона во Формула 1, а најбрзиот…

(ВИДЕО) Шумахер во големи проблеми – Синот на славниот шампион можеби повеќе нема да вози во Формула1!

Како што се наближува крајот на сезоната во Формула 1, се поочигледно е дека Мик Шумахер…

Формула 1 повеќе никогаш нема да биде иста – Од 2026 стапуваат на сила нови правила!

Светскиот совет за моторни спортови на ФИА ги одобри новите правила за моторите во Формула 1…

,,Секој ден ми недостига Михаел,, – Корина ја погодија емоциите, одржа срцепарателен говор и заплака!

На доделувањето на престижната „Државна награда“ што ја доделува Северна Рајна Вестфалија во Келн, беше видена…

Пријателот на Шумахер разоткри се – Секогаш гледаме заедно Формула 1!

Деновиве повторно се крена бура за здравствената состојба на легендарниот Михаел Шумахер, но сега пристигнуваат најшокантните…

(ВИДЕО) Браќата Шумахер беа нераздвојни, а потоа се разделија – Ова е вистината за Михаел и Ралф Шумахер!

Легендарниот Михаел Шумахер според многумина е најголемиот Ф1 возач во историјата на овој спорт. Германската икона…

Луис Хамилтон го промени името – Еве како во иднина ќе се вика 7-кратниот шампиони на Формула 1!

Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон (37) донесе важна одлука. Во сезоната 2022, тој ќе…

Фото: На што личиш Луис?! Хамилтон ги шокираше сите со стајлигот, па кажа дали ќе остане во Ф1

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон оваа недела ја посети фабриката на Мерцедес, во екот на подготовките…

ВИДЕО: Ф1 тимот на Мерцедес го објави датумот на претставување и тестирање на новиот болид за 2022 сезона!

Новиот болид за сезоната 2022 во Формула 1 на тимот на Мерцедес АМГ ќе биде промовиран…

ВИДЕО: Хамилтон го продаде миленичето од 10 милиони евра – Направен беше специјално за него, а сега веќе не му треба!

Специјализирани сајтови од Италија тврдат – Луис Хамилтон го продаде својот омилен автомобил. Се работи за…

Историја во Формула 1 – За него ќе навиваат милијарда луѓе откако Алфа Ромео го доведе првиот Кинез!

Формула 1 одамна немала ваква неизвесна сезона, а следната би можела да собори бројни рекорди по…