Баерн уште посилен следната сезона, Хумелс и Санчез потпишаа договори!

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд Матс Хумелс од следната сезона ќе го носи дресот на ривалот Баерн…

Нови мега пресметки вечерва во ЛШ… Атлетико ја пречекува Барселона, Баерн гостува кај Бенфика!

Во лигата на шампионите вечерва ќе бидат познати сите тимови кои ќе се пласираат во 1/2…

Вечерва и утре, се играат првите 1/4 финални средби во Лигата на шампионите

Денеска и утре продолжуваат фудбалските возбудувања во Лигата на шампионите. Вечерва се играат првите четвртфинални натпревари…

ЛШ: Минимални победи на ПСЖ и Бенфика во првите 1/8 финални средби!

Одиграни првите средби од осминафиналето во Лигата на шампионите. До победите стигнаа домашните тимови, но ќе…

ЛШ 1/8 финале: ПСЖ домаќин на Челзи, Бенфика го пречекува Зенит!

Фудбалската Лига на шампиони по зимската двомесечна пауза повторно се враќа на фудбалските терени ширум Европа.…