ЛШ: Денеска и утре се игра последното 6.коло. Дерби средбите во Лондон и Минхен (фото)

Денеска и утре се игра последното 6.коло фазата по групи во ЛШ. Четири екипи имаат обезбедено…

Гризман најдобар стрелец, Симеоне тренер, Атлетико ги собра сите награди од Примера!

Најдобриот стрелец во Примера Антоан Гризман и тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне се прогласени за…

Атлетико Мадрид и капитенот Габи заедно до 2018 година!

Капитенот на Атлетико Мадрид, Габи, ќе остане на Висенте Калдерон до 2018 година. Тој потврди продолжување…

Атлетико прави СЕ да го врати Диего Коста во Мадрид!

Диего Коста не е среќен во Челзи, и сака да замине од Стемфорд Бриџ и одново…

Примера започнува на 20 август, а првото Ел Класико е на 3 или 4 декември!

Една од најдобрите, ако не и најдобрата фудбалска лига во светот, шпанската примера лига го објави…

(Видео+Фото) Пеналите кобни за Атлетико, Реал Мадрид ја освои 11-тата титула во Лигата на шампионите!

Фудбалерите на Реал Мадрид по 11-ти пат ја освоија титулата во Лигата на шампионите, откако во…

ЛШ вечерва го добива првиот финалист, Баерн го пречекува Атлетико!

Вечерва Лигата на шампионите ќе го добие првиот патник во големото финале кое се игра на…

Барселона и Баерн Минхен со минимални победи во првите 1/4 финални средби од ЛШ

Во Лигата на шампионите се одиграа првите четвртфинални средби. До предност во првите дуели стигнаа фудбалерите…

Вечерва и утре, се играат првите 1/4 финални средби во Лигата на шампионите

Денеска и утре продолжуваат фудбалските возбудувања во Лигата на шампионите. Вечерва се играат првите четвртфинални натпревари…

Најава: Вечерва и утре ги дознаваме последните патници во 1/4 финалето во ЛШ

Во Лигата на шампионите започнува разврската за четвртфиналето, а вечерва ќе ги добиеме и новите два…

Диего Симеоне заминува од Атлетико Мадрид!

Тренерот на Атлетико Мадрид. аргентинскиот стручњак Диего Симеоне од следната сезона ќе биде нов тренер на…

Намалена казната на Фелипе Луис поради црвениот картон против Барселона

Лионел Меси мина без некоја посериозна повреда по грубиот и неспортски старт на Филипе Луис за време…

Реал и Атлетико ќе можат да купуваат играчи откако ФИФА им ја укина казната!

ФИФА jа укина суспензијата на мадридските клубови Реал и Атлетико, која им ја изрече поради кршењето…

ФИФА ги казни Реал и Атлетико Мадрид!

Дисциплинската комисија на ФИФА денеска донесе одлука со која им се забранува на Реал Мадрид и Атлетико…

Видео: Атлетико Мадрид ја задржа челната позиција во Примера

Атлетико Мадрид не го дава врвот во Шпанската Примера лига, откако во последниот меч од 19.…

Ништо од Џексон Мартинез во Атлетико М, среќата ќе си ја проба во Англиската премиер лига

Колумбиецот Џексон Мартинез беше еден од најбараните голгетери во летниот преоден рок. Тој одлучи кариерата да…