Маскерано не мрда никаде…Потпиша за Барселона до 2019 година!

Аргентинецот Хавиер Маскерано, го продолжи договорот со Барселона на уште една година. Тоа значи дека аргентинецот…

Порто не успеа да го донесе, Жорге Жезус останува тренер на Спортинг!

Вицешампионот на Португалија тимот на Спортинг Лисабон ја продолжи соработката со тренерот Жорге Жезус до 2019…

Џејми Варди останува лојален на Лестер до 2019 година!

Фудбалерот на Лестер, Џејми Варди, го продолжи договорот со клубот до 2019 година. Варди, е прв…

Момир Илиќ останува во Веспрем до 2019 година

Српскиот ракометен репрезентативец Момир Илиќ го продолжи договорот со унгарскиот тим Веспрем кои му понудиле продолжување…

Нов 4-ри годишен договор потпиша Мурињо со Челзи

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо, потпиша нов четиригодишен договор со лондонскиот клуб. Новиот договор има важност…