(ВИДЕО+ФОТО) Конечно е закажан можеби последниот дуел на Меси и Роналдо – Кога ќе го гледаме овој спектакл?

Кристијано Роналдо неодамна беше промовиран како ново засилување за Ал Наср, но нема да може да…

МЕСИ донесе одлука – Бекам и Барселона нека почекаат, само тој знае каде ќе игра следното лето!

Многу се шпекулираше за судбината на Лионел Меси и неговиот следен клупски ангажман, а сега се…

Нејмар заминува во затвор!? – Ѕвездата на ПСЖ и Бразил вмешан во милионска измама!

Еден од најдобрите светски фудбалери, кој е меѓу тројцата најпопуларни играчи во моментов, би можел да…

Мбапе ја раздрма Франција – Кобниот план на Килијан за трансфер во Реал за ,,џабе,,!

Килијан Мбапе летово потпиша нов договор со ПСЖ до 2025 година. Иако се беше подготвено Французинот…

Разгалената ѕвезда на ПСЖ ги брка аргентиците од тимот – Изгледа славата и парите му удрија во глава!

Очајна атмосфера владее во соблекувалната на ПСЖ! Иако на импресивен начин ја отворија новата сезона, ситуацијата…

(ВИДЕО) Неговата плата е 1 милион евра месечно, а за овој размазен потег зборува цел свет!

Пари Сент Жермен му дозволи на својот најскап фудбалер да се однесува вака без последици. Килијан…

Лапорта го враќа Меси на Камп Ноу? – ,, Заслужи поубав крај во Барселона ,,

Врската помеѓу Лео Меси и клубот Барселона не е завршена, истакна и изрази надеж претседателот на…

(ВИДЕО) Килијан Мбапе го однесоа на џудо – Неговата реакција стана хит на интернет!

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се во Јапонија на турнеја пред почетокот на новата сезона. Покрај…

ПСЖ го создава најсилниот тандем во историјата на фудбалот која ќе го потресе светот!?

Оваа информација ексклузивно ја пренесува Le Parisien, кој наведува дека агентот на Роналдо, Жорж Мендеш, инаку…

Каква чистка се спрема во ПСЖ – На продажба дури 11 играчи!

Новиот тренер на ПСЖ, Кристоф Галтие, изјави дека е неопходно да се намали бројот на играчи…

ГОТОВО Е! – ПСЖ има нов тренер, а многумина ќе се изненадат од изборот!

Кристоф Галтије ќе биде нов тренер на ПСЖ, тврди доверливиот италијански новинар Фабрицио Романо. Францускиот фудбалски…

Мал човек, огромни бројки – Познато е колку ПСЖ профитираше од доаѓањето на Меси!

Претседателот на ПСЖ, Насер ал Келаифи зборуваше за важноста на Лионел Меси за финансиите во клубот.…

(ВИДЕО) Меси ,,банкротираше,, – Што прави аргентинецот кога не игра фудбал?

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси во својата богата кариера сними многу реклами, но овој пат отиде чекор…

БОМБА од ПАРИЗ – ПСЖ го носи легендарниот тренер кој оваа сезона освои нов евро трофеј!

Неофицијално од Париз ни стигнува една сензационална вест кога станува збор за новиот фудбалски шампион на…

Почна метлата во ПСЖ – Леонардо прв ги пакува куферите, а се знае кој е следниот!

Еден потпис предизвика невидени превирања во светот на фудбалот. Еден од најдобрите светски фудбалери, младиот Французин…

Просечната плата во ПСЖ е 990 илјади евра – Од сумите боли глава, а еве кој заработува најмногу!

Просечната плата на фудбалер на ПСЖ е 990.000 евра месечно, а најголема плата зема бразилскиот напаѓач…