Најдоброто од АТП и ВТА мастерсот 1000 во Синсинати

Loading

Новаќ Џоковиќ и оваа година не успеа да го освои единствениот мастерс кој му недостига од серијата 1000, а Федерер стигна до својот 7-ми трофеј во Синсинати откако во финалето го победи србинот со 2-0 во сетови 7-6 и 6-3.

cinicinati1

Во продолжение ги гледаме најдобрите поени од штотуку завршениот мастерс 1000 во американскиот град Синсинати…