Роџерс мастерс купот во Торонто го откажаа Мареј, Надал и Федерер…Ова се причините!

Тенискиот Роџерс мастерс куп од серијата 1000 што за неколку дена започнува во главниот град на…

Енди Мареј и Серена Вилијамс се преселија на трибините на мастерсот во Мајами!

На тенискиот мастерс во Мајами се случија неколку изненадувања на машкиот и женскиот дел од турнирот.…

Најдобрите моменти од мастерсот Индијан Велс 2016

Организаторот на турнирот, за крај на Индијан Велс 2016, го објави видеото на најдобрите потези од…

Видео: Џоковиќ и Азаренка се победници на мастерсот 1000 во Индијан Велс

Србинот Новак Џоковиќ и Белорусинката Викторија Азаренка се победници на тенискиот мастерс турнир од серијата 1000…

Индијан Велс: Џоковиќ и Надал со многу мака во 3.коло!

На тениските терени во Индијан Велс се игра мастерсот од серијата 1000 каде на програмата е…

Најдоброто од АТП и ВТА мастерсот 1000 во Синсинати

Новаќ Џоковиќ и оваа година не успеа да го освои единствениот мастерс кој му недостига од…