Најдоброто од 31.коло во шпанската примера лига

Во Шпанија се одигра интересното 31.коло кое мина во знакот на дербито помеѓу Севиља и Барселона како и дуелот на Малага и Атлетико Мадрид каде сепак немаше победник на овие дуели и натпреварите завршија со реми.

primera1

А како беше на останатите дуели гледаме во следното видео