Најдоброто од 28.коло во германската бундеслига

Викендов во Бундеслигата во Германија се одигра 28-то коло во кое се постигнаа прекрасни голови и фудбалски мајстории.

bundesliga

Во ова видео ќе можете да ги видите 5-те најубави голови од 28.коло. Уживајте!