(Видео) Бундеслигата во Германија заврши – Кои тимови ќе играат во Европа, а кои во втората лига?

Германската Бундеслига денеска заврши со натпреварувачката 2019/2020 сезона со натпреварите од 34.коло. По ова коло познати…

Бундеслига: Најдобрите 5 голови од 8.коло

ТОП 5 голови од 7.коло во Германската Бундеслига

Доколку не работи линкот кликнете на WATCH ON YOUTUBE!

ТОП 5 голови од 6.коло во Германската Бундеслига

ТОП 5 голови од 5.коло во Германската Бундеслига

Дортмунд го торпедираше Волфсбург, победи на Фрајбург и Ајнтрахт

Синоќа во германската Бундеслига се одиграа 4 средби од 4.коло. До највисока победа стигна Борусија Дортмунд…

Денеска и утре се игра 4.коло во Бундеслигата, еве ги двојките!

Во Германското фудбалско првенство денес и утре ќе се играат натпреварите од 4.коло, а дерби дуелот…

Кој со кого во 1.коло од Бундеслигата…Објавен распоредот за новата сезона!

Објавен е распоредот на натпреварите за најквалитетното фудбалско натпреварување во Германија. Баерн Минхен и Борусија Дортмунд…

ТОП 5 голови од 28.коло во Бундеслигата

Нико Ковач стана нов тренер на Ајнтрахт Франкфурт!

Бундеслигашкиот тим Ајнтрахт Франфурт му врачи отказ на тренерот Армин Вех, а раководството за нов шеф…

Дортмунд сигурни против Инголштад, Обамејенг двоен стрелец!

Борусија Дортмунд го победи Инголштат со 2:0, во рамките на 19.коло во Бундеслигата и му се доближи…

Видео: Дортмунд ја доби битката со Мехенгладбах во дуелот на двете Борусии!

Борусија Дортмунд, ги освои трите бода на гостувањето кај Менхенгладбах, со победа од 3:1. ‘Милионерите’, со…

Левандовски со два гола го реши Хамбург!

Во Германската Бундеслига започна вториот дел од сезоната 2015/16. Се одигра и првиот натпревар во Хамбург…

Видео: Рибери се врати по 8 месеци пауза, Баерн загуби првпат сезонава!

Борусија Менхенгладбах им одржа вистинска лекција на фаворитите и лидери во германската Бундеслига тимот на Баерн…

Најдоброто од 28.коло во германската бундеслига

Викендов во Бундеслигата во Германија се одигра 28-то коло во кое се постигнаа прекрасни голови и…