Монако и Марсеј со победи го отворија 24 коло во Лига 1

Монако и на Олимпик Марсеј со победи го отворија 24 коло во Француската Лига 1.

mon-mar

Тимот на Монако на домашен терен во кнежеството беше поуспешен од Бастија со 2:0, додека Олимпик Марсеј како гостин минимално со 1:0 го совлада Монпеље.

Последниот меч со кој ќе биде комплетирана оваа рунда се игра вечерва кога Рен ќе го пречека Сент Етиен.

liga1 france