Од каков тип е повредата на Перо Антиќ!

Кошаркарите на Фенербахче Улкер и во 5-тиот настап во ТОП 16 фазата од Евролигата стигнаа до победа и максимален учинок досега.

slukas antic

Но тие скапо го платија триумфот над Цедевита откако турскиот тим на овој натпревар остана без двајца значајни играчи во ротацијата, поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ и репрезенаттовецот на Грција, Костас Слукас.

Според последните информации Перо Антиќ го скинал мускулот на ногата и ќе отсуствува од терените во наредните три недели, додека двојно поголема пауза го очекува Слукас поради повреда на стапалото.

antic fener

Тимот на Фенербахче во следното 6.коло во ТОП 16 фазата ќе игра против својот градски ривал тимот на Анадолу Ефес, а тоа воедно ќе биде битка помеѓу учителот и ученикот Дуда Ивковиќ и Жељко Обрадовиќ.