Трет син по ред доби кошаркарот Перо Антиќ!

Играчот на турски Фенербахче и поранешен капитен на кошаркарската репрезентација на Македонија, Перо Антиќ стана татко…

Од каков тип е повредата на Перо Антиќ!

Кошаркарите на Фенербахче Улкер и во 5-тиот настап во ТОП 16 фазата од Евролигата стигнаа до…